Ο Δήμος Πειραιά διοργανώνει για 9η συνεχόμενη χρονιά τις «Ημέρες Θάλασσας 2023», (στο πλαίσιο των Ευρωπαικών Εκδηλώσεων European Maritime Day -EMD-) ένα πανόραμα εκδηλώσεων με επίκεντρο τη θάλασσα, την ιστορία και τον πολιτισμό του Πειραιά, με τη συμμετοχή φορέων και συλλόγων της πόλης.
Το Europe Direct Piraeus στην 31η Εθνική Γενική Συνέλευση του ESN Greece
Το Europe Direct Piraeus ήταν παρών και μεγάλος υποστηρικτής στην 31η Εθνική Γενική Συνέλευση