Το Europe Direct Piraeus στην 31η Εθνική Γενική Συνέλευση του ESN Greece
Το Europe Direct Piraeus ήταν παρών και μεγάλος υποστηρικτής στην 31η Εθνική Γενική Συνέλευση
Με τη σκέψη ότι τα παιδιά και οι ενήλικες από την Ουκρανία που αναζητούν ασφάλεια στην ΕΕ δεν γνωρίζουν τη γλώσσα της χώρας υποδοχής, η ΕΕ δημιούργησε αυτό τον απλό πρακτικό οδηγό -στα Ελληνικά- που θα βοηθήσει παιδιά και εκπαιδευτικούς να ξεπεράσουν τα πρώτα εμπόδια στην επικοινωνία τους.
Το Europe Direct Piraeus ήταν παρών και μεγάλος υποστηρικτής στην 31η Εθνική Γενική Συνέλευση
Αυτό το πιλοτικό έργο της ΕΕ στοχεύει να ενθαρρύνει την κοινοτική
© 2021 europedirectpiraeus.gr - Κέντρο Πληροφόρησης Europe Direct Πειραιά. Με την επιφύλαξη κάθε δικαιώματος.
Προστασία δεδομένων — Δήλωση περί απορρήτου Europe Direct © 2021 europedirectpiraeus.gr - Κέντρο Πληροφόρησης Europe Direct Πειραιά. Με την επιφύλαξη κάθε δικαιώματος.